0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות לעסקים

זכיינות לעסקים

זכיינות לעסקיםזכיינות היא קונספט בעל יתרונות רבים, ובעיקר בתחומי המזון והאופנה (אבל לא רק). זיכיון הוא קרש קפיצה מצוין לעסק שרוצה להתרחב לכדי רשת, דרך מצוינת לרשת קיימת שרוצה להרחיב את אזורי פעילותה מבלי שתצטרך להשקיע משאבים כספיים רבים וגם בסיס איתן להקמת עסק חדש עבור יזם שלא רוצה להתחיל מאפס אלא מעדיף לנצל ידע קיים ומותג חזק.

על-פי סקר של משרד הכלכלה כ-5% מהעסקים בארץ פועלים בתנאי זכיינות, ובסך הכל מדובר בכ-20,000-25,000 עסקים. על-מנת ליהנות מכל היתרונות של שיטת הזכיינות (שאגב, פותחה כבר במאה ה-19, הבשילה באמצע המאה העשרים ובימינו באה לידי ביטוי נרחב במיוחד) חשוב מאוד להקפיד על ליווי משפטי מצד עורך דין מומחה לתחום ספציפי זה.

ייעוץ משפטי וליווי צמוד מומלצים גם לבעל עסק ששוקל להפוך לרשת - זהו מהלך עסקי שיש לבצע בזהירות ועל בסיס הסכם זכיינות מדויק שיבטיח כי כל אחד מהזכיינים יתנהל בהתאם לערכים הרצויים כך שייווצר מותג חזק; גם לרשתות קיימות שמבקשות להתרחב עוד; וגם ליזמים ששוקלים רכישת זיכיון. עבור יזמים שירותיו של עורך דין מנוסה הם בגדר חובה, וזאת לנוכח חוסר האיזון המובנה ביחסי הכוחות בינם לבין הרשתות.

עורך דין גיא קולן הינו מומחה בעל ניסיון מגוון בכל הנוגע לזיכיונות, רשתות ועסקים. לאחר שכבר ליווה גם רשתות מזכות וגם זכיינים והוביל מגוון רחב של עסקאות זכיינות, יכול עו"ד קולן להבטיח לכל יזם (וגם לקיים!) הסכם זכיינות אופטימלי שישקף את כל האינטרסים המהותיים שלו ויבטיח אינטראקציה עסקית מיטבית עם הרשת לאורך כל תקופת הזיכיון.

בין הסעיפים שיש להקדיש להם תשומת לב מיוחדת - הסנקציות שרשאית הרשת להטיל על זכיין שמפר את תנאי הזיכיון וכן מה נחשב להפרת חוזה, המצבים שבהם ניתן לסיים את ההתקשרות העסקית עוד בטרם מסתיימת תקופת הזיכיון הרשומה בחוזה, המגבלות המוטלות על הזכיין לאחר תום תקופת הזיכיון, ועוד.