0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

חוברת נהלים למסעדה

חוברת נהלים למסעדה

תחום המסעדנות הנו תחום מורכב שכולל לא מעט אלמנטים פרטניים שביחד מרכיבים את התמונה השלמה. ממש כמו שציון של מנה מורכב מסך כל מרכיביה, כך בהיבט הרחב יותר הצלחה של מסעדה מושפעת מאופי תשומת הלב שקיבל כל פרמטר ופרמטר שמרכיב אותה. בין היתר מדובר על איכות חומרי הגלם, הקונספט, אופי העבודה מול הספקים, עיצוב הפנים, אופי השירות, מומחיות הטבחים, עיצוב ובניית התפריט, רמת הניקיון, מיקום ועוד.

פירוט יתר
על מנת לא לשכוח שום פרמטר, על מנת שעובד חדש שמגיע למסעדה יחליק באופן הרמוני למהלך העבודה, יש לעצור לפני שמתחילים בשלבי ההקמה ולבנות חוברת נהלים למסעדה. על חוברת זו להיות מפורטת ככול הניתן. עדיף פירוט יתר מאשר סעיפים שמאפשרים פרשנות אישית. על מנת לבנות חוברת נהלים יש להתחיל מעבודה עצמית, יש לעבור על המטרה האישית ומשם להמשיך לליווי של מקצועי. ליווי מקצועי אינו חייב להיעשות ע"י איש מקצוע יחיד אלא הרבה פעמיים יש לשתף פעולה בין כמה אנשי מקצוע, למשל בין מומחים להקמת מסעדות לבין יועצים פיננסים.

חשיבות
באופן כללי חוברת נהלים למסעדה אמורה לכלול את מערך השיווק, ניתוח פיננסי ומגוון פרמטרים נוספים כגון בחינת המתחרים, בניית מודל עסקי וכדומה. כאשר מדובר על העברת זכיינות של עסק קיים, חשוב ביותר להחזיק תוכנית שכזו וזאת על מנת לצאת לדרך החדשה ברגל ימין, כאשר לכל אורך הדרך נאמנים למקור, וזאת על מנת למנוע חששות אצל הקניין, על מנת שתהיה אמת מידה שתעזור לכל הסניפים להתיישר על פיה. עסקים שלא עושים זאת מאבדים את הערך של הגדלת הרשת ואף עשויים להפסיד מכך, כיוון שמספיק עסק אחד שאינו מתפקד כראוי על מנת להעיב על ההצלחה של שאר הסניפים.

סעיף לדוגמה
אם ניקח לדוגמה את הקטגוריה של תכנון המטבח, נעבור על תתי הסעיפים הבאים: תכנון המטבח ברמה הבסיסית- חשמל ואינסטלציה. הגשת כתב כמויות לספקים, הוצאת מכרזים, השגת רישיון ממשרד הבריאות, יצירת סקיצה של המטבח, הגדרת צרכי הלקוח וכדומה. כלומר לכל סעיף יהיו תתי סעיפים ולכל אחד יש להתייחס ברצינות.