0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

למה כדאי לבחור עורך דין המתמחה בזכיינות?

למה כדאי לבחור עורך דין המתמחה בזכיינות?

שיטת הזכיינות הפכה במאה ה-21 לנפוצה במיוחד, וגם בישראל פועלות בהצלחה שלל רשתות. בעיקר תמצאו זיכיונות וזכיינים בענפי המזון והאופנה, אבל לא רק: העקרונות הבסיסיים של הקונספט – שאגב, פותח בארה"ב כבר באמצע המאה ה-19 – מתאימים למגוון רחב של תחומים, ומהווים פוטנציאל לעסקה מתגמלת מאוד לשני הצדדים, גם מעניק הזיכיון וגם הזכיין.

לצד הפוטנציאל אי אפשר להתעלם מכך שבכל עסקה שכזו טמון במקביל סיכון בלתי מבוטל, גם כן לשני הצדדים. ליווי משפטי מצד עו"ד שמתמחה בזכיינות מאפשר את מיצוי הפוטנציאל ומבטיח למזער את הסיכון כך שתוכלו לצאת לדרך בראש שקט.

פוטנציאל עצום...

הקונספט של הזכיינות מתאים מאוד לתקופה הנוכחית, עידן שמתאפיין בהפצה נוחה ומהירה של ידע, רעיונות ובעצם כל מה שעסק צריך כדי לפעול, כך שקל יחסית לשכפל הצלחות מוכחות. בנוסף מתאפיינת התקופה הנוכחית ברמת אי ודאות גבוהה יחסית, כך שאך טבעי שרובנו מחפשים מותגים מוכרים שכבר למדנו לסמוך עליהם, בין אם אנחנו רעבים ובין אם אנחנו רוצים לקנות חצאית מחמיאה.

גורם נוסף לפוטנציאל הגבוה של זכיינות הוא יתרון הגודל: קל יותר, יעיל יותר וזול יותר לתפעל עסק שהוא חלק מרשת גדולה מאשר להתחיל מאפס ולהחזיק לבד עסק בודד.

... אבל גם סיכון שחשוב למזער

זיכיון הוא למעשה חוזה, וחוזה שמעורבים בו סכומי כסף גדולים ואפילו גדולים מאוד. עוד כדאי לקחת בחשבון שמעל הניסוחים הפורמליים והאותיות הקטנות מרחף חלום, שבמקרים רבים מקשה על הזכיין (וגם על מעניק הזיכיון ששואף להתרחב) להבין לעומק את המשמעות של הסעיפים השונים.

בהתאם מומלץ בחום לפנות לעו"ד בעל ניסיון בחוזי זכיינות. עורך דין מיומן ומנוסה יבהיר לכם את המשמעות של כל פרט בחוזה, ובעיקר יוביל לגיבוש החוזה המיטבי עבור כל הצדדים, כך שייווצר מצב win-win אמיתי.