0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות בישראל

זכיינות בישראל

בארץ ישנם כמה אלפי עסקים שפועלים בשיטת הזכיינות, וביחד הם מגלגלים על-פי הערכות שונות כמה מיליארדי ש"ח. הענפים שבהם מוצע המספר הרב ביותר של זיכיונות בישראל הם אופנה ומזון, אבל גם חנויות פרחים, חדרי בריחה, מכוני מניקור ופדיקור, חנויות לממכר מזון בעלי חיים וסוכנויות תיווך נדל"ן ניתן לפתוח על בסיס הקונספט רב היתרונות. אם אתם שואלים כמה עולה זכיינות דעו כי המחיר משתנה מרשת לרשת. 

בכל מקרה חשוב לזכור שבמקביל ליתרונות של רכישת זיכיון יש גם חסרונות בלתי מבוטלים. נקודת תורפה אחת היא היעדר העצמאות המלאה, שכן כל זכיין כפוף לנהלים של הרשת. נקודת תורפה שנייה היא הצורך להשקיע סכום כסף של כמה עשרות אלפי דולרים בזיכיון, בנוסף כמובן להשקעה בעסק עצמו, ונקודת התורפה השלישית והמשמעותית מכולם היא יחסי הכוחות בין הזכיין לרשת. אמנם באופן עקרוני ישנה זהות אינטרסים בין שני הצדדים, אבל בהחלט ייתכנו גם מצבים שבהם נוצר ניגוד אינטרסים ומתגלים חילוקי דעות מהותיים. במקרים אלה נקודת המוצא של הרשת טובה ביותר בזכות פערי המידע והכוח ביחס לזכיין, והדרך ליצור איזון נכון יותר היא להיעזר בליווי משפטי של עורך דין מנוסה כבר בשלב רכישת הזיכיון וגיבוש הסכם הזכיינות.

לעו"ד גיא קולן ניסיון מגוון ועשיר בתחום הזכיינות, הן מהצד של הזכיינים והן מהצד של הרשתות. הבקיאות, היסודיות והמחויבות המלאה לכל לקוח מבטיחים חוזה זכיינות שמשקף את מלוא האינטרסים העסקיים שלכם, ובפרט תשומת לב נדרשת לכל הסעיפים החשובים ביותר מבחינתכם. שירותיו של עו"ד קולן עשויים להיות יקרי ערך גם לזכיינים קיימים ולרשתות מזכות ובפרט במצבים שבהם קונפליקטים שונים עלולים לגרום לנזק לשני הצדדים. בכדי להפוך מצב נפיץ שכזה למצב Win-Win לפני שייגרמו נזקים בלתי הפיכים נדרשים ניסיון נרחב וכן יכולות גישור גבוהות מתוך ראיית המשותף בין הרשת לזכיין בדרך למציאת שביל הזהב בין האינטרסים של שני הצדדים.