0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות יד 2

זכיינות יד 2

ישנן שתי דרכים לרכוש זיכיון - ישירות מהרשת המזכה, או מזכיין קיים שמעוניין מסיבה כזו או אחרת להעביר את העסק. חשוב להדגיש שגם כשמוכר הזיכיון הוא זכיין עדיין במרבית המקרים לרשת תהיה מעורבות פעילה בעסקה, שכן המוצר הנמכר הוא למעשה הסכם שהיא חתומה עליו. בהתאם זיכיון יד שנייה הוא מצד אחד הזדמנות עסקית קורצת מאוד, כשגם המחיר עשוי להיות אטרקטיבי במיוחד, ומצד שני חובה להתנהל בזהירות כדי לא לבזבז זמן יקר וכסף על אופציה שלא באמת תוכל להתממש - וזאת בעזרת עו"ד מומחה לזכיינות. גיא קולן הוא עורך דין זכיינות מומחיה ומוכר. 

זיכיונות יד 2 מוצעים בכל התחומים שבהם נהוגה השיטה: בתי קפה, מסעדות, חנויות אופנה, עסקי מניקור ופדיקור, חנויות פרחים ועוד. גם הסיבות למכירת הזיכיון יכולות להיות רבות - למשל זכיין של מסעדה שמחויב בחוזה להפעילה בכל ימות השבוע אבל רוצה להפסיק לעבוד בשבתות, מי שעוזב את הארץ, זכיינים שמבקשים לצאת לדרך עצמאית לגמרי ועוד. בכל מקרה ליווי משפטי הכרחי כדי שתוכלו לקבל תמונת מצב מלאה ומדויקת אודות הסניף הספציפי, הרשת בכללותה וכמובן חוזה הזכיינות שאתם רוכשים. בפרט יש להקדיש תשומת לב לסוגיות כמו יתרת תקופת הזיכיון (כדי לדעת האם ההשקעה תשתלם לכם), יתרת תקופת השכירות של המקום (כדי שלא תגלו שיש לכם זיכיון שנרכש בסכום גבוה אבל אין לכם איפה לממש אותו), סעיפי אי תחרות מול הרשת, הגדרת הרשת להפרת חוזה והסנקציות בנסיבות הנ"ל, ועוד.

גיא קולן הוא עורך דין בעל ניסיון רב מאוד בתחום הזכיינות באופן כללי ובפרט בעסקאות זכיינות יד 2. בעזרתו תוכלו לרכוש זיכיון קיים בתנאים אופטימליים ולצאת לדרך המשותפת עם הרשת המזכה כשאתם יודעים שכל הזכויות והאינטרסים המשמעותיים מבחינתכם מגובים היטב בחוזה הזכיינות.