0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות למכירה

זכיינות למכירה

בכל נקודת זמן ניתן למצוא שלל אפשרויות של זכיינות למכירה. בפרט מוצעים זיכיונות למסעדות, בתי קפה, חנויות בגדים, חנויות צעצועים, חנויות פרחים, סוכנויות נדל"ן, חנויות תמרוקים ומכוני מניקור-פדיקור. במציאות שמתאפיינת ברמת אי ודאות גבוהה ובתחרות עזה בכל ענפי המשק כמעט, זיכיון הוא גב איתן שמקטין את רמת החשיפה לסיכונים בהתאם לתחום הפעילות - אבל מצד שני יוצר מערכת יחסים עסקית שבה הזכיין סובל מנחיתות מובנית ביחס לרשת עקב יתרון הגודל שלה, פערי מידע ועוד. בהתאם ליווי משפטי צמוד הוא שירות יקר ערך שמאזן את הכוחות ומסייע לזכיין להבטיח את כל האינטרסים החשובים מבחינתו. ייעוץ על בסיס ניסיון מגוון בעולם הזכיינות הוא חובה גם מבחינת בעלי עסקים שמבקשים להתרחב באמצעות מכירת זיכיונות - וזאת על-מנת שהצמיחה תתבצע באופן הנכון ביותר עבורם ותוך כדי שהמוניטין שצברו בעבודה קשה יישמר היטב. ישנם לא מעט עסקים קטנים למכירה שחלקם הם בעצם עסקי זכיינות. 

עורך הדין גיא קולן הוא מומחה לזכיינות בעל ניסיון של שנים רבות בכל הענפים שבהם נהוגה השיטה. לאחר שליווה זכיינים וייצג אותם מול רשתות, ובמקביל ליווה וייעץ גם לרשתות בארץ ובעולם, יכול עו"ד קולן להבטיח - וגם לקיים! - יצירת מצבי Win-Win וגיבוש חוזי זכיינות שמעגנים באופן חד וברור את כל הזכויות שלכם. מאחר שהמציאות העסקית בימינו משתנה באופן משמעותי ובתדירות גבוהה, חשוב לוודא שהחוזה מספק מענה לכל תרחיש אפשרי. בנוסף כוללים החוזים התייחסות מפורטת לסנקציות במקרים של הפרת חוזה מצד הזכיין וכדאי כמובן למנוע אפשרות לניצול שרירותי של סעיפים אלה מצד הרשת. כמו כן ישנם סעיפים הנוגעים לאי תחרות מצד הזכיין לאחר שמסתיימת תקופת הזיכיון, וגם אותם כדאי לצמצם ככל האפשר.

הבקיאות של עו"ד קולן והניסיון הרב שצבר באים לידי ביטוי גם כשמתגלים סכסוכים בין רשתות לבין זכיינים, כולל במצבים שבהם נראה שהקרע בלתי נמנע. הראייה הרחבה והיצירתיות מובילות לפתרונות שמונעים נזקים לשני הצדדים ומאפשרים להם לחזור למסלול של שיתוף פעולה, הפריה הדדית והצלחה.