0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

עלות זיכיון קופיז

עלות זיכיון קופיז

קופיז (Cofizz) היא רשת ארצית שמוכרת קפה, כריכים, מיצים סחוטים, אייסים, מאפים וגם מוצרים שלא מתחום המזון, וכולם במחירי לואו קוסט. הרשת, שנכון לסוף 2018 מונה כ-25 סניפים, מבקשת להתרחב באמצעות מכירת זיכיונות. באופן טבעי עלות זיכיון קופיז היא אחד השיקולים בהחלטה של אנשי עסקים אם להצטרף לרשת, אם כי חשוב כמובן לזכור שישנן עלויות נוספות לפתיחת סניף של קופיז. דגש חשוב נוסף הוא הסכם הזיכיון, ומומלץ בחום לא לחתום על חוזה שכזה ללא קבלת ייעוץ משפטי מפורט מצד עורך דין מומחה.

המודל העסקי של זיכיון קופיז

זכיינות קופיז הינה במתכונת של זכיינות תפעולית. בשיטה זו הזכיין לא נדרש לרכוש את המוצרים שהוא מוכר, אלא מקבל אותם מהרשת. בסוף כל חודש מקבל הזכיין חלק מפדיון העסק ומתוכו הוא מפריש תמלוגים לקופיז. גודל הסניף הנדרש הוא 45 מ"ר, והמיקומים הרלוונטיים הם קניונים ורחובות מרכזיים.

היתרון העיקרי של הזכיינות התפעולית הוא שאין צורך באשראי גבוה כדי לממן רכישת מוצרים (אם כי עדיין נדרש הון התחלתי משמעותי לטובת מימון עלות הזיכיון והתשלומים השונים עבור הקמת הסניף). בנוסף התמיכה מצד הרשת גבוהה ביותר בשיטה זו. מצד שני, חופש הפעולה של הזכיין מוגבל יותר, וכדי לא להגיע לקונפליקטים מיותרים חשוב לוודא שחוזה הזכיינות מפרט במדויק את כל הסוגיות הרלוונטיות. בסופו של sבר על השאלה כמה עולה זכיינות קופיז תוכלו  לקבל תשובה בעזרת עורך דין מוביל.