0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

קניית זיכיון

קניית זיכיון

קניית זיכיון

זיכיון הוא בסיס איתן לפעילות עסקית פעלת פוטנציאל להניב רווחים גבוהים ונחת רבה. בפרט עשויה קניית זיכיון להתגלות כבחירה משתלמת במיוחד בענפי המסעדנות, בתי הקפה, האופנה, תיווך הנדל"ן, הצעצועים והפרחים. היתרונות העיקריים של פעילות תחת רשת מזכה הם האפשרות לנצל את הידע הרב שהצטבר ברשת בכל הנוגע לתפעול השוטף, לשיווק ולמרכיבים חשובים נוספים של ניהול עסק, רכישת חומרי גלם או מוצרים מוגמרים שאותם מוכרים ללקוחות במחירים נמוכים (בזכות גודלה של הרשת), המותג המוכר שמבטיח קהל לקוחות פוטנציאלי רחב והגב של הרשת באופן כללי. עם זאת ישנם גם סיכונים מסוימים ברכישת זיכיון ועל-מנת למזער ולנטרל אותם חשוב להיעזר בעורך דין מומחה לזכיינות.

בין הסוגיות שלהן פוטנציאל לפגוע בזכיין: מתן אפשרות לרשת לשלול את הזיכיון במצבים מסוימים (או להטיל סנקציות משמעותיות אחרות), הטלת מגבלות על חופש העיסוק שלו בתום תקופת הזיכיון (במסגרת הרצון של הרשת למנוע תחרות נגדה על בסיס הידע שנצבר תוך כדי הפעילות העסקית המשותפת) והיעדר תמיכה מספקת מצד הרשת והשקעה שלה בשיווק, בפיתוח מוצרים ובחיזוק מתמיד של המותג. סעיפים חשובים נוספים בכל הסכם זכיינות הם תקופת הזיכיון, האזור בו הוא תקף, חובות הזכיין כלפי הרשת מבחינת רכישת מוצרים והתחייבויותיה של הרשת כלפי הזכיין ובפרט בתחילת הדרך, כשהעסק החדש רק מוקם ונדרשות החלטות משמעותיות רבות (מציאת מקום אידיאלי, גיוס כוח אדם, הכשרתו, גיבוש קהל לקוחות ועוד).

עו"ד גיא קולן הוא מומחה לזכיינות שצבר ידע רב וניסיון מגוון, הן במסגרת מתן ייעוץ משפטי לרשתות (כולל מהמובילות והבולטות בישראל) ולעסקים שהחלו למכור זיכיונות, והן בזכות הזכיינים הרבים שליווה בשלבים שונים של האינטראקציה עם הרשת וגם התעסק בזכיינות יד שנייה. היכולות הגבוהות שלו מבטיחות לכל יזם ששוקל לרכוש זיכיון יציאה לדרך בראש שקט מתוך ידיעה ברורה שכל זכויותיו יישמרו גם בעתיד.