0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות קפה קפה

זכיינות קפה קפה

זכיינות של רשת קפה קפה היא הזדמנות עסקית - אבל כזו שחובה לבחון בזהירות, ובעזרתו של עורך דין מנוסה בתחום. זוהי הרשת הגדולה בישראל בתחום בתי הקפה, עם יותר מ-150 סניפים - דבר שמצד אחד מעצים את הפוטנציאל להצלחה, שכן ברשת הצטבר ידע עסקי רחב היקף ובנוסף המותג מוכר ואהוב, ומצד שני גם מגביר את הצורך בזהירות ובליווי משפטי, וזאת משום שלקפה קפה יתרון מובנה משמעותי מאוד ביחס לכל אחד מזכייניה.

על-מנת ליצור איזון טוב יותר בין הזכיין לרשת, מומלץ להקדיש תשומת לב לשלל סוגיות מהותיות כבר בשלב המשא ומתן ועוד בטרם נחתם חוזה הזכיינות. כך למשל כדאי לוודא מהם המצבים שרשת קפה קפה מגדירה כהפרה של חוזה הזכיינות וכיצד היא רשאית לפעול במצבים אלה, האם לאחר סיום ההתקשרות העסקית החוזה מטיל מגבלות מסוימות על הזכיין ובפרט מונע ממנו לפעול בתחום בתי הקפה למשך פרק זמן מסוים, עד כמה יש לזכיין חופש פעולה בבחירות שונות כולל למשל לגבי הלוקיישן שבו יפעל הסניף (נושא רב חשיבות גם בהיבט של חוזה השכירות והתאמת המקום לשימוש כבית קפה), מהן ההתחייבויות של הרשת מבחינת השקעה בזכיין ותמיכה בו (חשוב מאוד שכל ההבטחות יעוגנו בהסכם הזכיינות) ועוד. אם אתם תוהים כמה עולה זכיינות קפה קפה עורך הדין גיא קולן יעזור לכם להתנהל מולם. 

גם זכיינים קיימים של רשת קפה קפה זקוקים לעתים לייעוץ משפטי של מומחה בתחום. כמו כל אינטראקציה עסקית ארוכת טווח, גם החיבור בין רשת לזכיין מתאפיין בעליות ומורדות ולפעמים בקונפליקטים מהותיים - וכדי להגן על עצמו מפני נזקים חמורים, זכיין זקוק לעזרת עורך דין. עו"ד גיא קולן הוא מומחה לזכיינות בעל ניסיון רב מאוד בענף בתי הקפה, הן מהצד של הזכיינים והן כיועץ לרשתות, ובזכות הבקיאות המעמיקה שלו הוא יכול לסייע לכל זכיין של קפה קפה למצות את השקעתו.