0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

עורך דין זכיינות מזון מהיר

עורך דין זכיינות מזון מהיר

 זכיינות מזון מהיר

לזכיינות יתרונות רבים שבאים לידי ביטוי מובהק בתחום המזון המהיר, ולמעשה במידה רבה תחום זה אחראי להפיכת הקונספט לכה נפוץ. כדי לנצל את כל היתרונות - צמצום משמעותי של רמת הסיכון הכרוכה בפתיחת עסק בתחום הקולינריה, מותג פופולרי, קהל לקוחות רחב ושיטות עבודה ששוכללו והפכו ליעילות מאוד - מומלץ בחום לא לחתום על הסכם זכיינות ללא ליווי משפטי של עורך דין מומחה ובעל ניסיון בתחום הספציפי של זכיינות מזון מהיר.

חשוב להבין שרשתות מזון מהיר חפצות כמובן בהצלחת זכייניהן - רווח גבוה לזכיין הוא רווח רב יותר גם לרשת, הן כספית והן מבחינת חיזוק עוצמת המותג - אבל יש להן גם אינטרסים משלהן. בנוסף לרשת יש באופן מובנה כוח עודף על פני הזכיינים, ועל-מנת שפערי הכוחות לא ינוצלו לרעה, על הזכיין לעגן את זכויותיו ואת האינטרסים שלו בחוזה זכיינות הוגן.

חוזי זכיינות בתחום המזון המהיר מפרטים את כל נהלי העבודה של הזכיין מול הרשת וכמובן גם את התחייבויותיה של הרשת כלפי הזכיין. בין הסעיפים החשובים ביותר בהסכם זה: גובהם של התמלוגים שעל הזכיין להעביר לרשת (בתחום המזון המהיר המנעד המקובל הוא 2-10% מהפדיון), האזור שלגביו תקף הזיכיון (לרבות מידת הבלעדיות שמובטחת לזכיין), מהם המוצרים שהזכיין חייב לרכוש מהרשת או מרשימת ספקים קבועה, תקופת הזיכיון וההגבלות שיחולו על הזכיין כשהיא מסתיימת (מבחינת פעילות שעלולה להוות תחרות לרשת על בסיס הידע שצבר במהלך ההתקשרות איתה), הסנקציות שרשאית הרשת להטיל על הזכיין (כולל הפסקת ההתקשרות איתו), התחייבויות הרשת (לגבי השקעה בשיווק, כולל של הסניף הספציפי, לגבי סיוע בגיוס כוח אדם והכשרתו, ועוד), הזכות למכור את הזיכיון לגוף שלישי במצבים מסוימים ועוד.

עו"ד גיא קולן, עורך דין לענייני זכיינות הוא מומחה לזכיינות. במהלך שנות עבודתו הרבות בתחום, ליווה עו"ד קולן זכיינים בענף המזון המהיר וכן ייעץ לרשתות מובילות. הניסיון שצבר והבקיאות הרבה מבטיחים חוזי זכיינות מיטביים אשר מייצרים מצבי win-win לטווח הארוך.