0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

עורך דין מסחרי מה זה

עורך דין מסחרי מה זה

 עורך דין מסחרי מה זה

עולם המשפטים הינו רחב יריעה במיוחד ומורכב משורה ארוכה של תחומים, תתי-תחומים והתמחויות ספציפיות. בהתאם אך טבעי שיצוצו שאלות כגון מה זה עורך דין מסחרי ומהם המקרים בהם הוא מטפל - מה גם שעולם המסחר מהווה אף הוא בימינו תחום נרחב ומגוון עד מאוד.

עודך דין מסחרי הוא מי שאמון על סיוע לכל מי שזקוק לליווי משפטי או ייעוץ בסוגיות הנוגעות לעסקים ולמסחר. בין השאר נדרשים עורכי דין מסחריים לבקיאות בדיני החוזים, בדיני עבודה, דיני תאגידים, מיזוגים ורכישות, הסכמי השקעות, הקמת חברות, פירוק חברות, זכיינות, קניין רוחני, זכויות יוצרים, הסכמי שכירות ועוד ועוד.

עו"ד מסחרי מיומן מבצע עבור לקוחותיו השונים פעולות כגון רישום חברה בע"מ אצל רשם החברות, הגשת בקשה לפירוק חברה מרצון וליווי ההליך, רישום שותפות (כולל גיבוש הסכם שותפים שמאפשר להם לצאת לדרך כשכולם מבינים היטב מהן זכויותיהם ואילו התחייבויות לקחו על עצמם), הגשת בקשות שונות לבית המשפט (להטלת עיקולים, לקבלת צווי מניעה, להסרת עיקול, לקבלת פסק דין הצהרתי ועוד) והגשת תביעות (חוזיות או כספיות).

תחום ספציפי נוסף בו נדרשת התמחות מעורכי דין מסחריים נקרא ליטיגציה מסחרית (ובעברית: התדיינות). הכוונה היא להופעה בבתי משפט או בהליכי גישור/בוררות על-מנת לייצג את האינטרסים של לקוחותיהם ולסייע להם לממש את הזכויות שמקנה להם החוק והחוזה גם בעזרת שופט, בורר או מגשר.

עורכי הדין המסחריים עוסקים גם בניסוח חוזים מדויקים ובהירים שמשקפים את מלוא האינטרסים של הלקוחות ובדרך כלל הם גם עורך דין לענייני זכיינות: הסכם שותפים הוא דוגמה אחת, הסכם השקעות הוא דוגמה נוספת ועוד אופציה נפוצה היא חוזי זכיינות. לעו"ד גיא קולן ניסיון רחב יריעה בתחום המסחרי, ובפרט באה לידי ביטוי המומחיות שלו בליווי זכיינים, בייעוץ לרשתות מזכות ובליווי הליכי הקמת חברות ושותפויות.