0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות יד שנייה

זכיינות יד שנייה

זכיינות יד שנייה

גם בתחום הזכיינות ישנו שוק יד 2 - כלומר אפשרות להפוך לזכיין על בסיס עסקה מול זכיין קיים שמבקש לפרוש מסיבה כזו או אחרת ולמכור את הזיכיון שבבעלותו. כמובן שנדרשת הסכמתה של הרשת, ומומלץ לבצע את המהלך העסקי עם ליווי משפטי מצד עורך דין מומחה לזיכיונות ובפרט בתחום הספציפי של זכיינות יד שנייה.

הייעוץ יקר הערך רלוונטי כבר בשלב הבדיקות המוקדמות של כדאיות רכישת הזיכיון - ישנם מצבים בהם אין טעם להשקיע זמן ומשאבים בבחינת הכדאיות של תפעול העסק בגלל שאין היתכנות למימוש העסקה מצד הרשת. דגש חשוב נוסף כבר בתחילת הדרך הוא בדיקות יסודיות ומדוקדקות של חוזה הזכיינות ושל חוזה שכירת הנכס בו פועל העסק כדי להבין מהו פרק הזמן שבו תוכלו ליהנות מפירות הפעילות העסקית אם העסקה אכן תצא לפועל.

סעיפים אחרים בהסכם הזכיינות של הזכיין הנוכחי מול הרשת אשר משפיעים במידה משמעותית על כדאיות קניית הזיכיון הם גובה התמלוגים החודשיים, המצבים שבהם הרשת רשאית להטיל סנקציות על הזכיין ומהן הסנקציות, המחויבות של הרשת כלפי הזכיין (מבחינת שיווק, פיתוח מוצרים חדשים ועוד) והמגבלות שמוטלות על הזכיין בתום תקופת הזיכיון. שימו לב - עסקת זכיינות יד שנייה עלולה להוביל למצב שבו בעתיד הלא רחוק לא תוכלו לעסוק בתחום מסוים באזור מוגדר עקב מגבלת אי תחרות שכלולה בהסכם הזיכיון, וזהו כמובן שיקול שחובה לקחת בחשבון.

כמו כן כדאי לבחון את הסיבה שבגינה הזכיין הנוכחי מבקש להעביר הלאה את הזיכיון. לעתים ישנן נסיבות אישיות, ולמעשה גם מקרה של חוסר הצלחה שלו לא בהכרח מעיד על סיכויי ההצלחה שלכם, אלא יכול להוות הזדמנות מצוינת להצטרף לרשת יציבה ובעלת פוטנציאל רב. בכל מקרה מומלץ כאמור להיעזר בעורך דין מנוסה - עו"ד גיא קולן עוסק בתחום הזכיינות על רבדיו השונים גם זכיינות יד שנייה מזה שנים רבות ובפרט צבר ניסיון עשיר בכל הקשור לעסקאות זכיינות יד 2.