0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

חוזה שכירות לעסק עם אופציה

חוזה שכירות לעסק עם אופציה

 

למיקום העסק ישנה במקרים רבים השפעה ניכרת על הצלחתו ועל רווחיותו, ובפרט כשמדובר בעסק שמבוסס של מכירת מוצרים במקום ללקוחות שמגיעים אליו כשגרה – מה שנקרא "טראפיק" בשפה המקצועית. לוקיישן מרכזי מבטיח תנועה ערה של לקוחות פוטנציאליים ומקום נגיש מאפשר לכל מי שרוצה לרכוש את מוצרי העסק לממש את הרצון בקלות ובנוחות. גם עבור עסקים שלא מגיעים אליהם לקוחות ישנה כמובן חשיבות למיקום - מבחינת עלויות תפעוליות, נוחות ההגעה של העובדים, חשיפה של המותג ועוד. בהתאם מוקדשת תשומת לב רבה למציאת מיקום אופטימלי לעסק, וכשנמצא מקום שכזה יש לוודא שגם חוזה השכירות מבטיח את האינטרסים העסקיים שלכם במלואם.

בפרט מומלצת האפשרות של חוזה שכירות לעסק עם אופציה - כלומר אפשרות של בעלי העסק, השוכרים, להאריך את החוזה לפרק זמן נוסף לאחר שמסתיימת תקופת השכירות הראשונית. הסעיף שמקנה לשוכרים את הזכות להמשיך ולהפעיל את העסק באותו מקום הוא בעל חשיבות עצומה. סיבה אחת היא ההיבט התפעולי: אם מעבר דירה מייצר לא מעט טרחה, מעבר עסק הוא כבר פרויקט של ממש שלעתים מחייב את השבתת הפעילות לפרק זמן מסוים ובנוסף עלותו עלולה להיות גבוהה מאוד. הסיבה השנייה היא החשש מפני אובדן לקוחות שכבר התרגלו ללוקיישן מסוים, וכידוע לא קל לשנות הרגלים.

במרבית המקרים על השוכרים להודיע למשכירים על רצונם לממש את האופציה פרק זמן מסוים לפני תום תקופת השכירות המקורית - פרק זמן שמצוין במפורש בחוזה. התנאים המפורטים בחוזה תקפים לרוב גם לגבי תקופת ההארכה, פרט לדמי השכירות שעשויים להשתנות על בסיס משא ומתן בין הצדדים כפי שיבוא לידי ביטוי בחוזה השכירות.

חשוב להדגיש כי חוזה שכירות עם אופציה אינו מובן מאליו, שכן במקרים רבים בעלי הנכס מבקשים להבטיח לעצמם מקסימום חופש פעולה. באופן כללי מומלץ בחום לא לחתום על חוזי שכירות עסקיים ללא קבלת ייעוץ משפטי מצד עורך דין מומחה לדיני מסחר או עו"ד זכיינות שיוודא כי החוזה אכן משקף את כל האינטרסים המהותיים שלכם ובנוסף מבטיח לכם יציבות ושקט נפשי לאורך זמן במיקום הנבחר.