0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

ארקפה זכיינות

ארקפה זכיינות

רשת ארקפה היא רשת בתי קפה ישראלית שהוקמה בשנת 1995 על ידי אנשי העסקים שרה וקובי שמר, בשיתוף חברה איטלקית לייצור קפה בשם "ארקפה" הפועלת בעיר ליבורנו שבאיטליה. כיום, מונה החברה 38 סניפים ברחבי הארץ, ושני סניפים בפריז. מאז ההקמה, השתנה מבנה החברה, כאשר קובי שמר מחזיק ב-20 אחוזים משווי החברה, ארקפה איטליה מחזיקה ב-10 אחוזים משווי החברה, ואיש העסקים ירון ירקוני הפך לבעל המניות המרכזי עם 70 אחוז משווי החברה. בשנת 2004 הקימה החברה מפעל יצור באזור התעשיה בנתניה, אשר עוסק בקליית קפה, מאפים וקונדטוריה, אשר משרתים את כל הסניפים, אשר מקבלים את התוצרים על בסיס יומי. בשנת 2014 רכשה החברה 50 אחוזים מרשת בתי הקפה "קפה נטו".

המפעילים של סניפי ארקפה הם זכיינים שעובדים בשיטת הזכיינות המלאה. הזכיינים למעשה משלמים עבור קבלת הזיכיון תחת המותג של ארקפה, ושיטות העבודה שלה, ואף מתחייב לרכוש את המלאי מהספקים שלה ולקבל את התוצרים של המפעלים שלה. בשיטת הזכיינות המלאה, אמורה הרשת לספק לזכיינים אנשי מקצוע שילוו אותו מרגע חתימת החוזה ועד הניהול השוטף של הסניף, במטרה לסייע לו להיות רווחי. במקביל, הזכיין צריך להפעיל את הסניף תחת מגבלות הרשת, על מנת לשמור על הסטנדרטים שלה.

ארקפה זכיינות

שמירת האינטרסים

חוזה זכיינות מלאה הוא די חד צדדי ונוטה לטובת הרשתות הגדולות, שמעוניינות לשמור על האינטרסים שלהן ועל המוניטין שטיפחו עם השנים. בגלל האופי המורכב של חוזה זכיינות, שיכול להתפרש לכמה כיוונים, העדיפות היא לקחת עורך דין מוסמך, המכיר את הנושא ויכול ללוות את הזכיינים אל עבר החוזה הטוב ביותר עבורם. עו"ד גיא קולן מכיר את חוזי הזכיינות שכן הוא עוסק בתחום כבר שנים רבות, וכך הוא מסוגל לספק את אותו ליווי, ואף להגן על הזכיין במקרה של סכסוך עם הרשת.