0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות ווק טו ווק

זכיינות ווק טו ווק

רשת ווק טו ווק הבינלאומית היא למעשה רשת תוצרת כחול לבן. הרשת, שמתמחה באוכל אסייתי בשיטת ה-Stir fry, הוקמה בשנת 2004 ע"י האחים נחמן ודוב מילוא, ובהמשך הצטרפו אליהם האחים בועז וליאור שוויצר. הסניף הראשון הוקם באמסטרדם, לאחר טיול שערכו המייסדים בדרום מזרח אסיה. היום, מחזיקה ווק טו ווק כ- 100 סניפים ב- 4 יבשות, 18 מדינות ו-43 ערים, גם במקומות מרוחקים כמו מרוקו וסעודיה ואסטוניה. רק בפברואר 2018 נפתח הסניף הראשון בתל אביב, אם כי לרשת היה ניסיון קודם להגיע לישראל וב-2006 נפתחו שני סניפים, אחד בתל אביב ואחד בקריות, אך הם נסגרו לאחר כשנה וחצי. הזכיין בישראל הוא ניר מעתוק, בעלי רשת הסושיות צ'וקה.

כיום, ווק טו ווק מתפעלת 5 סניפים בישראל, 4 מהם בתל אביב ועוד אחד בפתח תקווה. תאגיד יפני בשם Toridoll Corp, המתחמה ברכישת קונספטים אסייתים קולינריים, רכש מהחברה מספר אחוזים. בווק טו ווק שמים דגש על סניפים קטנים וקומפקטיים, דמויי נקודות מכירה בדוכני רחוב. הקונספט הוא, לרוב, הרכבה עצמית של המנה על ידי הסועד, כאשר הוא יכול לבחור ממגוון רחב של אטריות, חלבונים, פחמימות, ירקות ורטבים. הסניפים הראשונים הוקמו על ידי הזכיין בישראל. ככל שיפתחו סניפים בזכיינות משנה הם צפויים לעבוד במודל של זכיינות סושי מלאה, עליה נפרט בהמשך.- הזכיינים משלמים עבור קבלת הזיכיון לפתיחת הסניף וגישה אל שיטות העבודה של הרשת, השימוש בשם שלה ובמוניטין שלה. הרשת, לדבריה, מציעה ליווי צמוד של אנשי מקצוע לאורך כל תהליך הפתיחה והתפעול של הסניף.

להגן על הזכיין

שיטת הזכיינות המלאה, היא שיטה בה הזכיין מחויב בעלויות הקמת העסק, תשלום דמי הזיכיון, תשלומים שוטפים ורכישת המלאי מהחברה, או מספקיה. חוזי הזכיינות הוא מוצר א- סימטרי, שמטרתו להתגונן בפני זכיינים בעייתיים. חד הצדדיות עלולה להיות מנוצלת לרעה, ולשם כך על הזכיין להגיע מוכן, ובליווי צמוד של עורך דין מומחה לזכיינות. משרדו של עו"ד גיא קולן מתמחה בזכיינות ומלווה הן זכיינים והן רשתות.. עו"ד קולן מסייע ללקוחות לאורך כל התהליך מול הרשת, ומציע ליווי משפטי צמוד שמגן על הזכיין. עו"ד קולן משמש כיו"ד וועדת זכיינות בלשכת עורכי הדין בישראל.