0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

עלות זיכיון ארקפה

עלות זיכיון ארקפה

זיכיון של רשת ארקפה – זה כדאי?

רשת ארקפה היא רשת בתי קפה מצליחה הפזורה בשורה של מיקומים אטרקטיביים ומרכזיים בכל רחבי הארץ, באמצעות כ 25 סניפים המרכיבים את הרשת שנוסדה בשנת 1995. הרשת שמה לה למטרה להביא לקהל הישראלי את האיכות והמסורת של הקפה האיטלקי, ומאז הוקמה צברה מוניטין רב והפכה לשם מותג מוביל בשוק בתי הקפה המקומי. לאור הצלחת הסניפים הראשונים שהוקמו, החלה הרשת ביישום תכנית זכיינות המסייעת לה להרחיב את היקף פעילותה במהירות בכל מקום ברחבי הארץ.

החשיבות של מודל הזכיינות בענף בתי הקפה

השאלה היא האם זיכיון של רשת ארקפה הוא כדאי, האם זה הזיכיון שאתם רוצים לרכוש, והאם אתם בכלל רוצים לפתוח עסק על פי מודל הזכיינות. ובכן, מודל הזכיינות מאפשר לכם להקים עסק עצמאי עם סיכויי הצלחה גדולים לעין שיעור מאשר הקמת בית קפה באופן עצמאי לחלוטין. בית קפה הוא סוג עסק הנשען באופן ממשי על שם מותג, יחסי ציבור ויכולת שיווק, וכאשר אתם מתחברים לרשת קפה גדולה, אתם למעשה נהנים מיכולות אלה כבר החל ביום הראשון של העסק.

עלות הזיכיון ותנאי הזיכיון

יחד עם זאת, כדי לדעת האם זיכיון של ארקפה הוא אכן הזדמנות אטרקטיבית עבורכם יהיה עליכם לצלול אל תוך נתוני הזיכיון, ולבחון את החלופות העומדות לפניכם. במסגרת בדיקת הזיכיון יהיה עליכם לבחון את עלות הזיכיון, את התנאים וההתחייבויות שיהיה עליכם לעמוד בהם במסגרת הסכם הזכיינות ואת שיעור ההשתתפות של הרשת ברווחי הסניף. כל אלה יכולים מאוד להשתנות בין רשת לרשת, ולהוות בסופו של דבר את כף המאזניים בין הצלחה ובין כשלון.

הערך המוסף והתרומה שמעניקה לכם הרשת

יחד עם זאת, הכדאיות יכולה לבוא לידי ביטוי באלמנטים עסקיים נוספים כמו הערך המוסף שמציעה לכם הרשת במסגרת הזיכיון. כך למשל, מה התרומה של המותג של רשת ארקפה אל מול התרומה של מותג של רשת אחרת, מה התרומה שיכולה לספק לכם הרשת מעצם רמת המחירים המקובלת וסוג קהל היעד שהיא מושכת, ואיך כל אלה משתלבים עם עלות הזיכיון והתנאים הכרוכים בו. כל אלה, יכריעו בסופו של דבר, את הכדאיות של רכישת זיכיון הרשת.