0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

קפה גרג זייכנות

קפה גרג זייכנות

קפה גרג היא קבוצת בתי קפה ישראלית המונה כ-150 סניפים המופעלים על ידיד זכיינים. דרכה של הרשת החלה בשנת 1994, אז הוקם בר בחיפה על ידי איש העסקים גרג וולף. בשנת 2000 נרכשה הבעלות על המקום על ידי יאיר מלכה וגלעד אלמוג, ובשנת 2008 חבר אליהם איש עסקים נוסף – ניר אדרי. הרשת התפתחה תחילה בחיפה, ולאחר מכן הפכה לרשת ארצית הממוקמת בנקודות מפתח ברחבי הארץ.

בשנת 2010 החליטו השותפים להתחיל ברכישת נכסי נדל"ן כדי שישמשו כסניפים, במקום לשכור אותם. בשנת 2012 בוצע מיתוג מחדש לרשת ובשנת 2013 הושק תפריט טבעוני. ב-2014 נרכשה והושקה רשת הבת של גרג – קפה ביגה, המתמחה במזון בריאותי יותר. הבעלים של ביגה, רן בן דוד, הצטרף למבנה השותפות. לצורך ביגה, הוקם מפעל בחיפה לייצור לחמים, מאפים ועוגות, וכיום היא מונה כ-40 סניפים. ב-2016 נפתחה רשת בת נוספת – "קיטשן ביי גרג", שהיא רשת מסעדות ביסטרו כשרות. החברה גם חתמה על הסכם חסות עם קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל בשווי של כ-1.2 מיליון ₪. ב-2019 נפתחו שלושה מפעלים חדשים באזור נשר – מפעל לייצור פסטה טרייה, מפעל לייצור רטבים ומפעל לייצור אבקת תיבול, אשר מספקות מוצרים לרשת בתי הקפה. מחזור המכירות של גרג עומד על כ-900 מיליון ₪, עם מחזור בעלות של כ-100 מיליון ₪. לרשת גם סניפים של סנדביץ' בר ו-5 מפעלי מזון הפועלים תחת המותג בירה.

קפה גרג זכיינות

לשמור על הסטנדרטים

הזכיינים של רשת קפה גרג עובדים מול הרשת בשיטת הזכיינות המלאה, לפי הזכיין מקבל ליווי עסקי צמוד מאנשי המקצוע של הרשת, אם כי הוא מחויב בעלות הקמת העסק, תשלום דמי זכיון ורכישת המלאה מהחברה, על מנת לשמור על הסטנדרטים שלה. כדי להצליח להתמודד בהצלחה מול חוזה הזיכיון, העדיפות היא לקחת עורך דין המתחמה בנושא, כמו עו"ד גיא קולן. קולן עוסק במשך שנים ארוכות בנושא הזכיינות ומלווה זכיינים לאורך כל התהליך של חתימת החוזה מול הזכיין.