0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

מפעיל סניף

מפעיל סניף

מפעיל סניף יכול להיות אדם שנשכר ע"י מנהל המקום, כך שהוא האדם שמתפעל אותו בפועל, אך לא האדם שמקבל את ההחלטות הסופיות. אופציה נוספת היא שהמפעיל הנו האדם שהמקום שייך ועל כן הוא מחזיק בזכות לומר את המילה האחרונה. עם זאת כאשר מדובר על סניף נוסף ולא על חנות יחידה, יש לקחת בחשבון שכנראה מדובר על זכיין. זכיין אינו עצמאי רגיל, ובעוד בעל מקום רגיל יכול לקבל החלטות כאוות נפשו, על זכיין להישאר כפוף להוראות החברה המזכה, וזאת בהתאם לסעיפי החוזה.

להיות כפוף
לרוב נהוג שמפעיל סניף שהוא זכיין יישאר כפוף למגוון פרמטרים שהוסכמו מראש. כלומר עליו להמשיך לפעול לאור ההתנהלות הכללית של שאר הסניפים, ועל כן אינו יכול לשנות את עיצוב החלל, את בגדי העובדים, את גודל המקום, את קונספט השירות, את איכות המוצרים ולעיתים הוא גם מחויב לרכוש מהחברה המזכה את המוצרים וזאת למרות שאצל ספק חיצוני ניתן למצוא מחירים טובים יותר.

ציפור דרור באזיקים
מפעיל סניף זכיין משול לציפור דרור באזיקים. מצד אחד הזכיין הוא המנהל של עצמו, אך מצד שני הוא עדיין כפוף לבעלים המקוריים של הקניין הרוחני. עם זאת ניתן לומר שהזכיין הוא זה שבחר להיות נתון לתכתיבים של החברה המסוימת ועל כן בסופו של יום הוא יודע לחזות את אופי ההתנהלות הנדרשת ממנו. כמו כן לרוב מדובר על הכרח חיובי, כיוון שכך החברה זוכה לשמור על אחידות, הלקוח מקבל מה שהוא מצפה לו וניתן ללמוד מניסיון הבעלים המנוסים.

חשיבות ההסכם
עם זאת כן ייתכן שמספר הכרעות והחלטות יתקבלו באופן עצמאי ע"י הזכיין, אך על מנת שזה יקרה באופן חלק יש לעבור היטב על החוזה. כיוון שהאדם הרגיל אינו בקיא בתחום החוזים, ולא תמיד רואה את ההשלכות שנמצאות בסוגריים, חובה להצטייד עם עורך דין שבקיא בתחום הזכיינות. רק כך ניתן לדעת לקראת מה הולכים, שאף אחד לא מרמה אתכם, למה לצפות, מהן האופציות ובסופו של יום פשוט להטיב את תנאי החוזה לטובת הצד שלכם.