0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

הסכם שותפות

הסכם שותפות

הסכם שותפות הנו הסכם שנערך בין שני השותפים מתוך מטרה להפיק את המיטב מהשותפות העסקית. מטרת ההסכם היא להסדיר באופן מסודר ומוסכם זכויות לצד חובות וזאת לאחר שנעשתה התחשבות במאפיינים של שני הצדדים ושל אופי העסק עצמו. הסכם זה אינו הכרח אך הוא ללא ספק חשוב על מנת ליצור קרקע רגועה ויציבה להמשך פעילות משותפת.

הזדמנות
הרבה פעמים עולה השאלה האם לחתום על הסכם שותפות או שמא על הסכם מייסדים. בגדול יש לדעת שלכל סיטואציה יש רק אופציה אחת שמתאימה וההבדל הוא האם מדובר על ניהול עסקים במסגרת שותפות או שמה במסגרת חברה. על מנת לבחור את ההסכם הנכון, יש לפנות אל עורך דין שבקיא בתחום ולהתייעץ עמו.

תיאום ציפיות
בעולם הזכיינות חתימה על חוזה שכזה מאוד חשובה, כיוון שמצד אחד חשוב שכל צד יבין בדיוק מה מצופה ממנו ולא יתגלו אי נעימויות בהמשך ומצד שני זו ההזדמנות להעלות דרישות ולציין דגשים, כך שבין היתר נעשה על הדרך תיאום ציפיות. כמו כן אין זה משנה אם שני הצדדים מכירים או אפילו חברים. בתחום העסקים החברות נשארת בצד וזאת על מנת להצליח ולשמור עליה.

דוגמאות
בעת הסכם שכזה ניתן לשאול שאלות חשובות וגם לענות עליהן. שאלות כגון כיצד מחלקים רווחים, מה קורה כאשר יש תקופת עסקים חלשה, מהו גובה התשלום הראשוני, מה כל צד של השותפות לוקח אל תחום האחריות שלו, האם העסק מחולק בין שני הצדדים באופן שווה, מי אחראי על הפרסום וכדומה. ככול שיש יותר פירוט כך ניתן להיות יותר רגועים שפחות הפתעות יצוצו.

עורך דין
לבסוף יש לחזור ולציין שמאוד חשוב לערב עורך דין שבקיא בתחום וזאת על מנת למלא את החוזה כפי שצריך בהתאם לסיטואציה וגם על מנת שגוף ניטרלי יהיה זה שיעלה שאלות שכביכול פחות נעימות. שיתוף פעולה בין שני שותפים יכולה להיות מופלא ורווחי, אך יחד עם זאת יש להשקיע בכול התנאים המקדימים על מנת לעזור לשותפות להגיע לנקודה הזו.