0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות חנויות בגדים

זכיינות חנויות בגדים

יש שנים בהן תחום מכירות הבגדים הולך יותר טוב ויש שנים בהן תחום זה יותר קשה כאשר ללא ספק אופי יוקר הנו משפיע ישירים על ההצלחה בתחום. שלא כמו מזון, בגדים הם בעיקר מותרות ועל כן יש תנודות ברווחיות העסק. עם זאת יש כמה וכמה חנויות בגדים שידוע שהן מצליחות ועל כן אם מבקשים לרכב על גל ההצלחה של עסק קיים, (כך שרמת הסיכונים תהיה יחסית מינימלית), יש לבדק את קטגוריית זכיינות חנויות בגדים.

רווח כפול
מה מוביל חברת בגדים מצליחה לחפש אחר זכיינים? מה מוביל עסק שקם לבד מהבסיס לחפש אחר שותפים עמם ניתן לחלוק את ההצלחה? ובכן הרצון להמשיך ולשלוט, אך יחד עם זאת חוסר היכולת לשלם על עוד הקמה של חנות נוספת. כאשר סניף של בגדים מוצא זכיין, הוא בעצם זוכה כמה פעמים במקביל. פעם אחת הוא מצליח להפיץ את השם שלו בעוד קניונים ופעם שנייה הא מקבל על כך תשלום כספי, חד פעמי לצד חודשי.

עזרה מקצועית
בדיוק כפי שהצד של המזכה מרוויח כך גם הצד של הזכיין. עם זאת שלב החתימה על החוזה הנו שלב קריטי ובו ניתן להכריע באמת כמה כל צד ירוויח בעתיד. כיוון שמדובר בחוזה בעל תוקף משפטי, הוא גם כולל לא מעט הגדרות מסובכות, ועל כן מי שלא מנוסה בתחום יעשה בתבונה אם יפנה לקבל עזרה מקצועית.

סעיפים לדוגמה
פנייה אל עורך דין שבקיא בתחום הזיכיון יהווה גלגל הצלה, יהווה יציאה לדרך עסקית ברגל ימין. כך אין סכנה לחתום על סעיפים שאולי נשמעים לא מזיקים אך בפועל יקשו על ההתנהלות הכלכלית. להלן דוגמה: נהוג שכל חודש משלמים לחברה המזכה כמה אחוזים מסך ההכנסות החודשיות. עם זאת אם מדובר על חודש לא מוצלח שכלל הכלכלה קרסה בו, ניתן להחליט שבחודשים קשים לא משלמים, אך בתור פיצוי בחודשים היותר רווחיים משלמים יותר. עוד דוגמה היא שאם החברה המזכה מבקשת לרכוש רק דרכה את הקולוקציה והמחירים שלה יותר יקרים, יש לפעול על מנת לבטל סעיף זה.