0723385215

משרד ראשי: בני ברק. סניפים נוספים: חיפה, ירושלים ובאר שבע

אנו מספקים שירות ייצוג משפטי וליווי בהסכמי ההתקשרות שבין הרשתות לזכיינים.

ניתן ליצור קשר גם בטלפון: 0723385215
*
*

זכיינות אוכל

זכיינות אוכל

עסקים בענף המזון חשופים לסיכון רב עקב התזזיתיות שמאפיינת אותו והקושי לעמוד ברף הציפיות של הלקוחות שלא מפסיק לעלות. זכיינות אוכל מספקת בסיס איתן בדמות מותג חזק וידע מקצועי רחב היקף, כך שמצד אחד הסיכון מצטמצם, אבל מצד שני עלולים לצוץ מוקשים אחרים. כדי לצאת לדרך בראש שקט, כשאתם יודעים שהזיכיון אכן מתאים לכם ושהחוזה מול הרשת הנבחרת הוא המיטבי עבורכם, רצוי מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין בעל ניסיון בתחום. זכיינות מזון היא תחום מאוד פופולארי. 

רשתות רבות בתחום המזון מציעות זיכיונות. ביניהן: קפה קפה, קפה ג'ו, פרש קיטשן, פלאפל ג'ינה, פסטה בסטה, שיפודי התקווה, פיצה עגבניה, ג'פניקה, ארקפה, אלדו, אושי אושי ועוד. לכל רשת דגשים משלה ושיטות עבודה אחרות, וכמובן מוצרים שונים לחלוטין - אבל ישנו גם מכנה משותף בלתי מבוטל: בכל מקרה בין הרשת לבין זכייניה ישנם פערים של מידע וכוח. בין אם מדובר על רשת גדולה מאוד עם עשרות סניפים ובין אם היא יחסית קטנה עם מספר חד ספרתי של זכיינים, במצב שבו האינטרסים שלה ושל הזכיינים לא חופפים, התוצאה עלולה להיות פגיעה בזכיין ונזקים כספיים ואחרים חמורים מבחינתו. עו"ד גיא קולן פועל בתחום הזכיינות מזה שנים רבות, והבקיאות שלו בתחום כמו גם הניסיון הספציפי בזכיינות אוכל מעניקים חומת הגנה של ממש לכל זכיין מפני מצבים מהסוג הנ"ל.

הבסיס של חומת ההגנה האפקטיבית הוא חוזה הזכיינות, ובפרט סעיפים כמו סנקציות שעלולה הרשת להטיל על הזכיין אם לתפישתה הוא מפר את ההסכם (כולל שלילת הזיכיון לפני תום התקופה שהוקצבה לכך), ההתחייבויות של הרשת כלפי הזכיין בנושאים כמו שיווק, תמיכה בתפעול השוטף, הכשרת כוח אדם ועוד (חשוב מאוד שכל התחייבות תעוגן בכתב ובניסוח חד משמעי) והתחייבות של הזכיין לאי תחרות מול הרשת בתום תקופת הזיכיון.